fbpx

Naszą pasją są buty, a ambicją tworzenie obuwia najwyższej klasy

Dlatego każda poszczególna para od początku do końca powstaje w naszej fabryce, co zapewnia nam pełną pieczę nad każdym etapem jej powstawania. Obuwie Meka produkowane jest w Słupskiej Fabryce Obuwia NORD w Strzelinku. Z inicjatywy i pasji właściciela Kazimierza Meka powstała marka, której ambicją jest oferowanie niespotykanej dotąd jakości w Polsce.

O nas

Marka Meka

Do produkcji każdej pary wykorzystywane są najwyższej jakości włoskie, francuskie i polskie skóry cielęce, własnoręcznie selekcjonowane przez właściciela marki. Skóry podeszwowe pochodzą od renomowanych dostawców i garbarni m.in. Rendenbach, La Scarpa czy La Querce. Wszystkie stosowane w obuwiu marki Meka skóry garbowane są tradycyjną metodą przy użyciu roślinnych surowców (Vegetable Leather), w odróżnieniu od powszechnie wykorzystywanego garbowania syntetycznego z użyciem chromu. To właśnie dbałość o każdy najmniejszy detal podczas wszystkich etapów produkcji butów Meka stanowi o jakości, która jest nieosiągalna dla produkowanego na masową skalę obuwia.

Jakość i styl

“Obuwie z najwyższej jakości skór i materiałów. Dodatkowy atut, iż obuwie jest od Polskiego producenta. Osobiście posiadam wiele par, na każdą okazję i porę roku! ”

Wojciech Duda

Metoda Goodyear.

Buty Meka Nord powstają na oryginalnych włoskich kopytach. Mając na uwadze preferencje polskich użytkowników, nasze standardowe modele szyte są w tęgości “G”. Oznacza to, że są przystosowane do szerszej stopy niż obuwie w typowej włoskiej rozmiarówce. Istnieje możliwość uszycia butów o innej tęgości lub rozmiarze na indywidualne zamówienie. Wykonanie indywidualnego kopyta możliwe jest jedynie po zdjęciu miary podczas osobistej wizyty w fabryce (Strzelinko, woj. pomorskie).  

Add to cart