fbpx

Zawód zaufania publicznego.

Zawód adwokata należy do jednej z trzech najstarszych i elitarnych profesji świata, które pomagają ludziom rozstrzygać ich troski życia codziennego. “Adwokaci istnieją ze względu na społeczeństwo, a nie obywatele ze względu na adwokatów” Carl Mittermeier. Chcąc okazać szacunek i profesjonalizm należy zadbać o swój wygląd i podkreślić ponadczasowość wykonywanego zawodu. 

Dbanie o szczegóły.


Podczas prowadzonych spraw, każdy szczegół ma znaczenie i potrafi przechylić szalę zwycięstwa. Tak samo jest z dobraniem odpowiedniego stroju i butów. Każdy detal ma znaczenie, który przekłada się na styl formalny, elegancki czy nieformalny.

Oksfordy/ Wiedenki.

Charakteryzują się czystą, smukła linią – współcześnie są to najbardziej eleganckie buty męskie. Na pierwszy rzut oka najłatwiej je rozpoznać po zamkniętej przyszwie.

W wersji najbardziej tradycyjnej, czyli z czarnej licowej skóry, pasują do kostiumów o podwyższonej formalności, tj. od półformalnych garniturów (business dress code), przez smoking, aż po żakiet i frak.

Do stylu nieformalnego, np. smart casual lub business casual powinny być nieco odformalizowane, np. z zamszu lub w kolorze brązowym oraz ze zdobieniami typu brogs.

Lotniki.

To gładkie oksfordy bez żadnych zdobień i przeszyć. Dzięki temu, że nie widać żadnych szwów. Świetnie spełnią swoją rolę w kancelarii oraz na rozprawach sądowych. Czysta i minimalistycznie gładka linia buta czyni go wzorcem elegancji.

Wierzch wykonany jest z jednego kawałka skóry. Poza tym, w odróżnieniu od innych rodzajów oksfordów, na uszycie lotników potrzeba prawie dwa razy więcej materiału.

Lotniki mogą zastąpić z powodzeniem obuwie z lakierowanej skóry, które jest wymagane np. do smokingu. Lotniki są w takim samym stopniu eleganckie, a w odróżnieniu od lakierków o wiele wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.

Monki.

Monki to obuwie, które pokochali Włosi. Stały się ważnym elementem ich modowego stylu. Cechą charakterystyczną monków są klamry, które łączą obie boczne części buta. Mogą mieć one różny kształt i kolor.

Zaletą monk shoes jest fakt, że można je wykorzystać w stylizacjach smart casualowych i casualowych. Są mniej formalne niż oxfordy czy brogsy, ale bardziej eleganckie niż mokasyny.

Pomimo tego, że poprzez inny rodzaj zapięcia (klamra zamiast sznurowadeł) znacznie różni się od innych rodzajów obuwia, nie można mu odmówić elegancji i jest dobra alternatywą np. dla mokasynów.

best practices.

Add to cart